Запитання та відповіді щодо шляхів фінансування Ліцензії Classtime

Питання фінансування-онлайн інструментів для змішаного навчання (дистанційно та в класі) набуло критичної актуальності як для вчителів, так і для керівництва навчальних закладів. Тому ми провели консультації з кількома керівниками профільних департаментів міських та обласних рад (директори департаменту фінансів та директори департаменту освіти). Ось найбільш корисні запитання-відповіді, які допоможуть вам сформувати план дій та забезпечити викладацький колектив всіма необхідними інструментами на навчальний рік.

1. Ліцензія від Classtime це:

  • Всі базові функції: 9 типів питань, 60 000 + питань
  • Всі Преміум-функції: всі налаштування, автоматичне оцінювання з частковими балами, командні ігри
  • Додаткові функції та сервіси: класи, спільні папки та спільне викладання, інтеграція Classtime з Google Classroom, аналітика прогресу школи/класу/учнів.

2. Скільки коштує користування Ліцензією?

Платформу створили і підтримують десятки інженерів та команда підтримки. Classtime працює за принципом “Freemium” (частина функцій надається на безкоштовній основі, а частина на платній). Ліцензія – це сервіс з найбільшими можливостями, але за ціною Преміум! 


3. Чи платна Ліцензія?

Вартість Ліцензії залежить від кількості викладачів школи, яких підключимо. Базова розрахункова вартість за кожного викладача така сама, як і ціна Преміум – 1188 грн на рік. Якщо, наприклад, ви хочете, щоб 10 вчителів вашого навчального закладу користуватися перевагами Ліцензії, порахувати вартість Ліцензії просто: 10 вчителів Х 1188 грн. = 11 880 грн. на рік за користування Ліцензією.


4. Чи існують знижки?

Так, знижки надаються з урахуванням багатьох факторів (кількість викладачів, яких підключаємо, державний / приватний навчальний заклад, термін підключення, і т.д.). Розмір знижки може бути понад 50%.


5. Які є джерела фінансування?

  • Самоорганізуватись з колегами та зібрати кошти на оплату Ліцензії (оплата можлива як за допомогою банківської карти, так і шляхом оплати рахунка через банк)
  • Оплата Ліцензії 3-ми особами (благодійний фонд, меценат, батьківська допомога). (оплата можлива як за допомогою банківської карти, так і шляхом оплати рахунка через банк)
  • Оплата за рахунок бюджету. Майже всі державні заклади освіти є юридичними особами та мають окремий бюджет. Придбання онлайн-інструментів не заборонено законодавством та бюджетним кодексом.

6. Як спробувати, перш ніж платити?

Ми можемо надати тестовий період на Ліцензію. Це означає, що ви з колегами зможете користуватись всіма перевагами Ліцензії протягом певного часу абсолютно безкоштовно. Так ви отримаєте повне розуміння, як Ліцензія допоможе вам. Якщо ви готові отримати тестовий період на Ліцензію, необхідно в анкеті нижче обов’язково зазначити перелік викладачів, яких необхідно підключити.


7. Чи може державний заклад освіти купувати онлайн-інструменти або навчальні платформи?

Так! Майже всі державні заклади освіти є юридичними особами та мають окремий бюджет. Придбання онлайн-інструментів не заборонено законодавством та бюджетним кодексом. Протягом останніх років величезна кількість навчальних закладів купували онлайн-інструменти, які необхідні для навчання та побудови навчального процесу як дистанційно, так і в класі.


8.Які саме кошти школа може використати на придбання онлайн-інструментів (наприклад, Ліцензії Classtime)?

Є два шляхи:

  • Використати невикористані кошти (якщо ми говоримо про середину або кінець бюджетного періоду, коли бюджет вже сформований та збалансований). Якщо за статтею бюджету школи “Інші видатки” наявні кошти, то ці кошти можуть бути використані на розсуд школи без додаткових узгоджень. Якщо за статтею “Інші видатки” немає наявних коштів, вони можуть бути перекинуті з інших статей видатків, як-то придбання обладнання, ремонтні роботи або матеріали (останній рік вніс корективи в пріоритети видатків і багато закладених коштів на поточний ремонт або обладнання не були використані, оскільки такі закупівлі втратили актуальність у зв’язку з карантином
  • В період формування бюджету школи та міста (квітень – вересень) при формуванні бюджету школи потрібно передбачити видатки на придбання послуг в статті видатків ”Інше” – онлайн-сервіс платформи Classtime – Ліцензія. Тоді в бюджеті школи буде передбачено видатки на Ліцензію, які можна буде використати одразу після надходження коштів в січні-лютому.

9. Чи потрібно проводити закупівлю через Prozorro?

Ні, вартість Ліцензії Classtime в середньому становить не більше 30 000 грн на рік (середня кількість викладачів школи не перевищує 60 осіб), а відповідно до Закону України про закупівлю товарів та послуг “Допороговими вважаються такі закупівлі, загальна запланована сума яких складає менше ніж: 200 тисяч гривень для товарів та послуг; 1,5 мільйони гривень для робіт.”


10. Чи може навчальный заклад підписати договір та переказати кошти Classtime?

Так, для зручності ми маємо нашого представника в Україні (ФОП), який має договір з Classtime на продаж послуг в Україні. ФОП має всі необхідні КВЕДи та свідоцтва для продажу послуг Classtime на території України.


11. Чи наявний приклад договору, щоб не створювати його?

Так, за запитом ми надаємо такий договір, а також копії всіх необхідних документів для підписання договору та оплати.


12. Чи потрібно буде перепідписувати договір після закінчення строку дії Ліцензії?

Так, згідно з законодавством, необхідно перепідписати договір та отримати новий рахунок на оплату. Також необхідно не забути та передбачити видатки в бюджеті школи на придбання Ліцензії на наступний рік.


13. Що робити, якщо департамент освіти чи фінансів скоригував бюджет навчального закладу або зменшив видатки, які були передбачені на придбання Ліцензії Classtime?

Перш за все, представник навчального закладу (Директор, головний бухгалтер або уповноважена особа) має звернутись в усній або в письмовій формі до Департамента та отримати роз’яснення щодо підстави коригування або скорочення бюджету. Зазвичай це може бути маленька помилка або некоректна назва статті видатків. В інших випадках треба отримати роз’яснення та внести зміни в бюджет відповідно до вимог та рекомендацій (ці вимоги можуть ґрунтуватися виключно на чинному законодавстві України та бюджетному кодексі). При цьому слід не забувати, що навчальний заклад як самостійна юридична особа має право формувати бюджет навчального закладу та закладати видатки на навчальний процес відповідно до своїх потреб у відповідності до чинного законодавства та бюджетного кодексу. Окрім того, в разі наявності необгрунтованої відмови або відсутності пояснень, представник школи може звернутись до місцевого депутата міської/обласної ради/верховної ради (депутат, який обраний на відповідному окрузі, де розташований навчальний заклад) та вимагати допомоги в вирішенні питання, оскільки і представник громади на окрузі, і школа прагнуть реалізувати право кожного громадянина на безкоштовну освіту в найкращий спосіб.


14. Якщо наш навчальний заклад підпорядкований ОТГ, як діяти в такій ситуації?

Бюджет навчального закладу формується відповідно до бюджетного кодексу України. Відповідно до цього, стимулювання громад до об’єднання, а також з метою забезпечення ресурсної бази бюджетів ОТГ для фінансування видаткових повноважень Бюджетним кодексом України, визначено особливості формування бюджетів цих громад (ч. 4 ст. 67 Кодексу). Бюджети ОТГ мають міжбюджетні відносини з державним бюджетом. Тобто Законом про державний бюджет на плановий рік цим бюджетам затверджуються обсяги міжбюджетних трансфертів. Це – базова дотація, освітня субвенція, медична субвенція, інші субвенції та дотації, якщо є підстави для надання та отримання відповідних міжбюджетних трансфертів (статті 97, 99, 100, 102, 103-2, 103-4 і 108 Кодексу). Крім базової дотації, освітньої та медичної субвенцій, передбачено додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я та субвенцію на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Навчальний заклад має діяти відповідно до тих самих вимог та має ті самі права, що і навчальний заклад, який підпорядкований місцевій виконавчій владі.


15. Якщо наявні кошти в бюджеті навчального закладу, які наступні кроки?

Необхідно звернутись до нас (через сайт, електронну пошту або телефоном) та зробити заявку на придбання Ліцензії (зазначивши назву, адресу так кількість викладачів, для яких необхідна Ліцензія Classtime). Після цього ми відправимо вам пакет документів для погодження та підпису. Разом з документами ви отримаєте рахунок на сплату. Після оплати вартості Ліцензії, ми активуємо Ліцензію та заплануємо навчальний семінар. Процес займає від 5 до 15 робочих днів в залежності від швидкості підписання договору та оплати.


16. Чи можна звернутись до Classtime з додатковими питаннями та отримати консультацію з приводу придбання Ліцензії чи процесу формування бюджету?

Так! Ми надамо всю наявну інформацію та допоможемо.


17. Чи можна звернутись до співробітників департаменту освіти / фінансів щодо роз’яснень та допомоги при формуванні бюджету школи чи підписання договору з Classtime?

Так, до компетенції Департаменту освіти міської чи обласної ради належить надання консультацій учасникам освітнього та бюджетного процесу.

Подати заявку на групову Ліцензію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*